Dlaczego adres wirtualnego biura ma znaczenie?

Adres Wirtualnego biura jest zarazem adresem Twojej firmy. Oprócz tego, że informuje on o zlokalizowaniu firmy, ma również funkcje reprezentacyjną oraz określa konkretny urząd skarbowy do którego będziesz przekazywał m. in. zeznania podatkowe. Adres Twojej firmy będzie się pojawiał na wszelkich pismach urzędowych, wizytówkach, ale także na wystawianych przez Ciebie fakturach. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na lokalizację Wirtualnego biura. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się dlaczego adres wirtualnego biura ma znaczenie.

Właściwość Urzędu Skarbowego

Adres Wirtualnego biura określa właściwy Urząd Skarbowy pod który podlegać będzie Twoja firma. To do niego będziesz przekazywał wszystkie potrzebne dokumenty. Pamiętaj, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą to zarówno podatek dochodowy jak i podatek VAT odprowadzasz do Urzędu Skarbowego zgodnego z Twoim miejscem zamieszkania jako osoby fizycznej.

Dlaczego adres wirtualnego biura ma znaczenie? – Łatwy dostęp do lokalizacji

Jednym z ważniejszych wymogów, jakie powinno spełniać wirtualne biuro to posiadanie dobrej lokalizacji, do której łatwo dojechać zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Z tego powodu wirtualne biura często położone są w centrach miast lub przy większych ulicach czy węzłach komunikacyjnych. Ważne jest, aby Twoi klienci nie mieli problemu na dotarcie na umówione spotkanie z Tobą. Równie istotna jest dostępność miejsc parkingowych. Klient, który musi przez kwadrans jeździć po okolicy szukając miejsca do zaparkowania samochodu może być gorszym partnerem do negocjacji, które masz zamiar przeprowadzić. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy organizujesz w Wirtualnym biurze szkolenie lub konferencję dla większej ilości osób. Łatwy dostęp do lokalizacji sprawi, że na Twoim wydarzeniu możesz się spodziewać pełnej frekwencji. Dużym atutem w takich sytuacjach jest obecność restauracji w pobliżu Wirtualnego biura.

Prestiżowa okolica

W niektórych branżach, adres lokalizacyjny firmy jest istotny. Wpływa on na to, jak przyszli klienci będą postrzegać Twoją firmę. Dużo lepiej wygląda na wizytówkach lub stronie internetowej ulica, która jest położona w prestiżowej okolicy od lokalizacji na dużym blokowisku czy dopiero powstającym osiedlu domków jednorodzinnych. Dobry adres lokalizacyjny pozwala na budowanie wizerunku profesjonalnej firmy. Korzystanie z usług wirtualnego biura daje możliwość posiadania adresu firmy w renomowanej okolicy.

Zapraszamy was do odwiedzenia innych stron coworkingowych znajdujących się w naszej grupie!

Coworking Rynek 28 – Kraków

Clockwork Poznań – Wirtualne Biuro

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Biuro w Krakowie

Biuro247

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *