Młodzi rodzice a coworking

rodzice a coworking

Często młodzi rodzice (w szczególności młode mamy), aby zachować dotychczasowy standard życia decydują się na szybki powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Jest to dużo prostsze w przypadku posiadania pracy zdanej, ponieważ fizycznie nie trzeba być w miejscu pracy. Dodatkowo jedynym dostępnym rozwiązaniem nie jest zanoszenie dziecka do żłobka lub zostawienie go pod opieką niani. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej na temat młodzi rodzice a coworking.

Jak znaleźć odpowiednie warunki do pracy?

Po pojawieniu się dziecka na świecie zmienia się duża część osobistego świata. Wiele rzeczy nie jest już tym samym czym było przed posiadaniem dziecka. Jednym z tych elementów jest praca. I choć do istoty to z pewnością nie zmieniła swojego znaczenia. O tyle Twoje pracowanie lub chodzenie do niej już tak. Przede wszystkim małe dziecko potrzebuje nieustannej obecności opiekuna. Jeśli jesteś osobą pracującą zdalnie to masz więcej rozwiązań do wyboru. Nie musisz od razu skazywać się na wielogodzinną rozłąkę z dzieckiem. Nie musisz go oddawać do żłobka lub zostawiać pod opieką niani. Pójście do kawiarni z dzieckiem w celu popracowania wydaje się być w miarę sensownym pomysłem. Choć w gruncie rzeczy można założyć, że zbyt długo nie popracujesz lub nie będzie to dla Ciebie w pełni komfortowe (np. w sytuacji, gdy dziecko często płacze). Najlepszym rozwiązaniem jest byś skorzystał z coworkingu, który jest nakierowany na młodych rodziców.

Młodzi rodzice a coworking – Jak to wygląda?

Niektóre z coworkingów są przystosowane dla rodziców, którzy posiadają małe dziecko. W takich coworkingach oprócz standardowych przestrzeni biurowych znajduje się pokój bawialnia, w której przebywają dzieci pod czujnym okiem opiekunek. Dziecko w każdej chwili, gdy będzie tęskniło za swoją mamą, może do niej pójść. To samo tyczy się sytuacji odwrotnej. W każdym momencie mama może zajrzeć do bawialni i zobaczyć jak czuje się jej dziecko lub je nakarmić. Korzystanie z coworkingu przeznaczonego dla młodych rodziców daje wiele komfortu i uczucia spokoju. Twoje dziecko jest tuż za ścianą, zamiast się o nie martwić, skoncentruj się i sprawnie wykonaj swoja pracę.

Zapraszamy was do odwiedzenia innych stron coworkingowych znajdujących się w naszej grupie!

Coworking Rynek 28 – Kraków

Clockwork Poznań – Wirtualne Biuro

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Biuro w Krakowie

Biuro247

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *