Coworking furtką dla obostrzeń koronawirusowych?

Ciagle przedłużające się restrykcje dotyczące obostrzeń powodują, że niektóre branże by uchronić się przed zamknięciem zdecydowały się na przekwalifikowanie działalności. Zazwyczaj powodem jest chęć ominięcia obostrzeń. Z tego względu, że nie dotyczą one wszystkich branż. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej o coworking furtką dla obostrzeń koronawirusowych.

Restauracje

Niektórzy z właścicieli restauracji w czasie pandemii podjęli decyzję o przekwalifikowaniu swojej działalności. Tym samym zamiast oferować posiłki, wynajmowali przestrzeń do pracy coworkingowej. Wszystko z uwzględnieniem wymogów sanitarnych oraz dystansu społecznego. Najczęściej o przekwalifikowaniu danej restauracji można było dowiedzieć się z profilu na mediach społecznościowych. Jednakże po kilku kontrolach policji i groźbach otrzymania stosownych kar, część z restauracji wycofała się z pomysłu zmiany profilu działalności. W przeciwieństwie do branży gastronomicznej, branża coworkingowa nie ograniczono żadnymi przepisami.

Coworking furtką dla obostrzeń koronawirusowych? -Branża coworkingowa

Od początku trwania pandemii Covid-19, branża coworkingowa jako jedna z nielicznych nie była obciążona ograniczeniami. Również nie nałożono na nią żadnych konkretnych regulacji oraz wytycznych. Coworkingi dotyczą wykonywania czynności zawodowych. A one nie zostały ograniczone ze względu na pandemię. Powierzchnie coworkingowe nie są też zakładem pracy i to oznacza, że nie dotyczą go wymogi, które muszą spełniać pracodawcy (m. in. zachowanie dystansu społecznego). Wyjątkiem będzie sytuacja, w której pracodawca wynajmie przestrzeń do pracy dla swoich pracowników. Wynajęte miejsce będzie wtedy zakładem pracy i osoba zatrudniająca będzie musiała zadbać by spełnić wszystkie przepisy związane z koronawirusem.

Regulacje branży coworkingowej

Z obecnych przepisów wynika, że jedynym praktycznym obostrzeniem dotyczącym branży coworkingowej jest konieczność noszenia maseczki, tak by zakryć nos i usta. Choć i tu pojawiają się wątpliwości wynikające z niejednoznacznego traktowania przestrzeni coworkingowych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy traktować je jako obiekty usługowe, czy jako budynki użyteczności publicznej przeznaczone na potrzeby usług. Jak łatwo się domyślić, ma to znaczenie. W obiektach użyteczności publicznej, maseczek nie muszą nosić osoby wykonujące czynności służbowe, zawodowe lub zarobkowe.

Zapraszamy was do odwiedzenia innych stron coworkingowych znajdujących się w naszej grupie!

Coworking Rynek 28 – Kraków

Clockwork Poznań – Wirtualne Biuro

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Biuro w Krakowie

Biuro247

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *