Mniej oczywiste korzyści wirtualnego biura

zalety wirtualnego biura

Prowadzenie firmy w wirtualnym biurze niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy. Pierwszą i najbardziej zauważalną jest co miesięczna oszczędność pieniędzy. Nie musisz się martwić najpierw o wyposażenie biura, a później o opłacanie czynszu za niego. Dodatkowo zyskujesz więcej czasu, ponieważ prowadzenie spraw biurowych Twojej firmy przekazujesz nam. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie mniej oczywiste korzyści wirtualnego biura.

Cała firmowa korespondencja zdigitalizowana

W wirtualnym biurze, gdy odbieramy list kierowany do któregoś z naszych przedsiębiorców, wysyłamy powiadomienie o jego otrzymaniu a następnie przesyłamy skan na skrzynkę e-mailową. Tym samym Twoja korespondencja zostaje zdigitalizowana. Jest to przydatne nie tylko w momencie, gdy fizycznie zapodzieje Ci się ważne pismo i nie możesz go odnaleźć wśród sterty dokumentów. To bywa również przydatne jeśli otrzymasz istotną umowę. Wtedy przy pomocy zainstalowanej aplikacji np. DropBox na urządzeniach mobilnych jak i komputerze możesz umieścić plik w chmurze i z poziomu każdego urządzenia będziesz miał do niego dostęp, zarówno będąc w domu jak i będąc na wakacjach.

Mniej oczywiste korzyści wirtualnego biura – Uporządkowane telefony

Jeśli zdecydujesz się przekazać wirtualnemu biurze prowadzenie telefonu będziesz otrzymywał okresowe raporty z prowadzenia Twojej linii telefonicznej Twojej firmy. Zawarta w nich będzie ilość odebranych połączeń, zamówień, a także umówionych spotkań. W zależności od tego co będzie dla Ciebie istotne, na to będziemy kierować największą uwagę i tym samym możemy prowadzić dla Ciebie różnorodną statystykę. Takie rozwiązanie pozwoli Ci też wsłuchać się w potrzeby swoich potencjalnych klientów. Być może 20% odebranych połączeń będzie o zapytanie o usługę, której jeszcze nie masz w swojej ofercie. Otrzymanie takiej wiadomości może poskutkować tym, że uruchomisz ją i tym samym grono Twoich klientów powiększy się.

Miejsce do spotkań biznesowych w czasie pandemii

Jak wiadomo, obostrzenia pandemiczne, które obowiązują w kraju zakazują prowadzenia kawiarni czy restauracji. Co zrobić zatem w momencie, gdy chcesz się umówić na spotkanie biznesowe, podczas którego będziesz negocjował warunki umowy? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umówić się z kontrahentem na spotkanie w wirtualnym biurze! W specjalnie przygotowanych miejscach, w warunkach w pełni profesjonalnych możesz się odbyć spotkanie.

Zapraszamy was do odwiedzenia innych stron coworkingowych znajdujących się w naszej grupie!

Coworking Rynek 28 – Kraków

Clockwork Poznań – Wirtualne Biuro

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Biuro w Krakowie

Biuro247

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *